Zapisz się do wojewódzkiego związku hodowców koni

23 października 2021 by Brak komentarzy

Jeśli masz pasję do koni i chcesz podzielić się tą pasją ze światem, najlepszym rozwiązaniem jest członkostwo w prowincjonalnym stowarzyszeniu hodowców koni.

Prowincjonalne Stowarzyszenie Hodowców Koni jest organem zarządzającym odpowiedzialnym za rejestrację i regulację hodowli koni w Kanadzie.

Stowarzyszenie ma na celu uregulowanie i rejestrację wszystkich koni urodzonych w Quebecu do 2020 roku.

Istnieje wiele klubów i stowarzyszeń, które zapewniają zasoby właścicielom koni. Może dostarczać informacji o nadchodzących pokazach koni, zbliżających się wyprzedażach, klinikach obsługi i zawodach.

Przystąpienie jest łatwe, ponieważ są zobowiązani do uiszczenia rocznej składki członkowskiej. Jeśli chcesz zostać członkiem Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni, skontaktuj się z nimi pod adresem.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie rejestrują swoje konie do celów pokazowych. Zwykle robią to, jeśli ich koń jest wystarczająco młody lub jeśli chcą wziąć udział w określonych zawodach

Wojewódzki Związek Hodowców Koni jest jedną z najpopularniejszych organizacji dla miłośników koni w Kanadzie

Pokazy koni

Canadian Provincial Horse Breeders Association jest organizacją patronacką, która reprezentuje wszystkie prowincjonalne stowarzyszenia hodowców koni. Organizują różne pokazy w całej Kanadzie i mają znaczący wpływ na branżę hodowlaną.

Standardy tych pokazów wyznacza Międzynarodowa Federacja Pokazów Koni. Organizacja ta organizuje coroczne imprezy jeździeckie od 1875 roku i jest uznawana za najwyższy standard na świecie.

Pokazy koni są ważną częścią kanadyjskiej kultury i tożsamości, zapewniając ludziom możliwość celebrowania dziedzictwa jeździeckiego naszego kraju, jednocześnie promując rasy z całej Kanady, aby zapewnić innym hodowcom możliwość uznania ich koni na arenie międzynarodowej.

Pokazy konne to popularny sposób hodowli koni. Organizują je zazwyczaj wojewódzkie stowarzyszenia hodowców.

Prowincjonalne Stowarzyszenie Hodowców Koni (PHBA) jest organizacją, która współpracuje z uznanymi i zarejestrowanymi rasami koni w Kanadzie. Powstała w 1965 roku i promuje ochronę i doskonalenie tych ras. PHBA prowadzi rejestr ogierów, które mogą być wykorzystane do celów hodowlanych. Ogiery rodzą się z certyfikowanych linii krwi i muszą spełnić szereg kryteriów, zanim zostaną zarejestrowane, takie jak poziom osiągów, wzrost, budowa itp.

Kilka interesujących faktów na temat koni: Konie były udomowione przez ludzi od tysięcy lat. Są czwartym najpopularniejszym zwierzęciem domowym w Stanach Zjednoczonych z ponad 10 milionami zwierząt zarejestrowanych w kraju według różnych źródeł.