Aktualności

Zebranie Zarządu WZHK Warszawa

news Informujemy, że Zebranie Zarządu WZHK Warszawa odbędzie się 16 lipca  2014 roku, o godzinie 10.00.

Komunikat dotyczący spotkania z Ministrem w sprawie dopłat

news

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 lipca br., w związku z trwającymi konsultacjami społecznymi systemu płatności bezpośrednich w latach 2015-2020, odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Hodowców Koni (Zbigniew Jaworski,  Andrzej Woda, Andrzej Stasiowski ) z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Markiem Sawickim.

Minister ze zrozumieniem przyjął informację Związku o pogarszających się warunkach hodowli koni, szczególnie w Polsce wschodniej i południowo-wschodniej. Poinformował, że w ramach planowanych płatności związanych z produkcją nie ma aktualnie możliwości bezpośredniego wsparcia do hodowli koni, ze względu na brak przepisów unijnych w tym zakresie. Szansa taka  pojawi się za ok. 3 lata, pod warunkiem wprowadzenia odpowiednich zmian przez Parlament Europejski. Jednakże,  dostrzegając  wagę problemu, Minister obiecał wprowadzenie preferencji dla gospodarstw rolnych utrzymujących konie, które będą ubiegać się o wsparcie  w ramach poddziałania „Modernizacja gospodarstw rolnych ”, jakie przewidziane  jest w PROW 2015 – 2020.

Kurs inseminacji

newsW związku z upłynięciem terminu zgłoszeń na kurs inseminacji organizowany przez PZHK, bardzo prosimy zgłoszonych chętnych o potwierdzenie udziału na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub telefonicznie (22)831-21-78.

Chmielewo 2014 - propozycje

newsPropozycje rozegrania Ścieżki Huculskiej oraz Eliminacji do Ogólnopolskiego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej Chmielewo k/Pułtuska, 19-20 lipca 2014

 

Czytaj więcej...

Wyniki - Poświętne 2014

newsPrzedstawiamy wyniki oceny wystawowej klaczy hodowlanych oraz wyniki z Amatorskich Zawodów Zaprzęgowych (konie duże, konie małe) - Poświętne 2014.

Czytaj więcej...

Kurs oceny warości hodowlanej i użytkowej koni

news

Witam,

Zapraszam na najbliższy kurs organizowany w ramach projektu Polskiego  Związku Hodowców Koni współfinansowanego z funduszy UE pt: „Konno w XXI wiek”:

Ocena wartości hodowlanej i użytkowej koni w dniach 14-15 czerwca 2014 roku.

Miejsce kursu: Stado Ogierów w Łącku

Kurs poprowadzi prof. Szczepan Chrzanowski i Jarosław Lewandowski

 

Czytaj więcej...

Premiowanie źrebiąt dwuletnich w Górkach

wydarzeniaZapraszamy do obejrzenia zdjęć Pauliny Liwińskiej z premiowania źrebiąt w Górkach.

Czytaj więcej...